Garmin Express

Błąd: Not enough space on computer

Garmin Express nie umożliwia ręcznego określenia miejsca przechowywania map na komputerze, które następnie można przesłać do urządzenia, takiego jak Garmin Fenix 6 Pro. Problem już istnieje od dobrych 4 lat, jednak firma nie ma zamiaru go naprawiać o czym świadczą wpisy użytkowników na ich forum.

Można rozwiązać ten problem przy pomocy linków symbolicznych. Podmieniasz katalog w którym zostaną zapisane mapy na taki sam ale w innym miejscu, na innym dysku. Obecnie Gramin Express wymaga około 22 GB.

Najlepszy sposób to zainstalować Garmin Express, potem przejść do katalogu: 

c:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map\

Wykasuj wszystko co tam masz, możesz przenieść też w inne miejsce. Dopiero po wykonaniu tych kroków należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi we wpisie dotyczącym symbolicznych linków. Po ponownym uruchomieniu Garmin Express, kliknij żaby zaktualizować mapy. Aplikacja powinna sprawdzić ile jest wolnego miejsca na mapy na podstawie linkowanego katalogu.

Pliki map nazywane są za pomocą hasha i rozszerzenia img np: `D6184130A.img`

Problemy

Istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre wersje Garmin Express mogą sprawdzać dostępną przestrzeń na dysku C, niezależnie od wskazanego katalogu na mapy, który jest na innym dysku. W takiej sytuacji istotne jest nadal zapewnienie wystarczającej przestrzeni na dysku C, aby uniknąć problemów z instalacją lub aktualizacją aplikacji Garmin Express.

Mimo że wtedy cały sposób na ominięcie problemu traci na wartości to nadal istnieją pozytywne aspekty tego rozwiązania. W końcu mapy nie będą nam zalegać na dysku C.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.